| warfare a întrebat:

Niciun titlu
neata TPU, am si eu o problema in legatura cu fotbalul:la 8-9 ani a inceput sa imi placa fotbalul si eram innebunit dupa el,asa ca m-am dus la un club local sa practic acest sport(postul mai fiind de portar)si eram un portar excelent, chiar cel mai bun din serie, pana la 11 ani cand mi-am fracturat mana si am aflat ca nu mai puteam juca portar,si am fost foarte trist,am si plans din cauza asta.Dae eu totusi, voiam sa practic acest sport in continuare, asa ca dupa o pauza de vreo 2 luni, a trebuit sa joc pe teren, mi-a fost foarte greu sa ma adaptez(alergare multa si viteza, care erau minusurile mele trebuia sa le transform calitati)si avand in vedere ca implinisem 12 ani,trebuia sa fac cv repede, scopul meu era sa devim portar profesionist, nu jucator de camp.Si am inceput sa joc si chiar joc bine pe teren in parcuri, desigur teremurile ju-s mai mari de 50 m.Si a inceput sa imi para ok treaba, dar era cimeva caruia nu-i placea cum joc intr-un niciun fel:tatal meu care imi sciate ochii ca nu sunt printre cei mai rapizi si ca.sunt paralel(si ma simt revoltat si confuz si trist, deoarece m-am chinuit sa fac schimbarea din portar in jucator de camp)si el era nemultumit rau de tot mai si face misto de mn.Si eu inca mai am mana afectata, mai am 6 luni de protejat mana, si cumde aud ca o pers importanta nu prea ii pasa.(el vine la meciurile din campionat unde e stadion, adica terenul e foarte mare, 100 m)si chiar nu stiu ce sa f ac,ceilalti coechipieri sunt multumiti de cum joc,antrenorul la fel,chiar si eu.Dar intrebarea este:ce ar trebui sa fac, sa continui asa in ciuda parerilor lui taicamiu? sau sa continuu stiind ca antrenorul, coechipierii si altii ma sustin?! multumesc ca ati citit tot!

Răspuns Câştigător
| Maria_Stefania_1990 a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai important lucru este sa fi TU multumit de tine, iar parerea celorlati nu este chiar asa de importanta.Ar trebuii sa continui ceea ce iti place si daca tatal tau chiar te iubeste te va sustine!

2 răspunsuri:
| AlexisBlack a răspuns:

Da! Tu trebuie sa faci ce vrei, nu ce vrea altcineva!

| NiKo_Andrei_1976 a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu tatal tau exact la fel mi s-a intamplat si mie doar ca nu mi s-a rupt mana si faza cu portarul eu sunt atacant si mai mereu dau gol sijoc bine, dar tatal meu ma critica si este doar ca imi vrea bine si vrea sa ajung ceva probabil asta vrea si tatal tau daca lucrurile se agraveaza i-al deoparte si vorbeste cu el o sa te ajute...