| R7R12 a întrebat:

Sunt portar la o echipa de handbal, si in ultimul turneu am castigat doar un meci din 5. Ca urmare, antrenorul ne-a pus pe fiecare jucator sa facem o lista cu greselile ce le-am facut [stiu ca voi n-aveti de unde sa stiti ce greseli am facut eu, dar as dori sa imi ziceti cateva].
Dau funda la raspunsul cu cele mai multe 'greseli'...

Răspuns Câştigător
| Razvan94 a răspuns:

Pai portarul terbuie sa stea pe varfuri, sa se miste dupa minge, sa faca fandarea daca jucatorul arunca jos si de asemeanea sa duca si bratul, la 7 m de exemplu sa iasa mai mult, sa nu sara cand primeste un sut, sa nu se fereasca de minge asta e tot ce-mi vine prin cap. sper ca te-am ajutat. Bafta!

1 răspuns:
| DenisaAbdn a răspuns:

Ca portar ai o mare raspundere in cadrul echipei. Daca e sa vorbim de greselile tale, acestea ar putea fi, faptul ca ai fost slab antrenat, ai intuit gresit traiectoria mingii, nu te-ai mobilizat pe deplin, insuficienta preocupare in aparare si slaba coordonare cu actiunile coechipierilor tai. Mai multa implicare si mult succes in continuare!