| Adelin072009 a întrebat:

Pe ce ore te axezi la liceul cu profil sportiv? In afara de antrenamente..mai exact la liceu din Iași

2 răspunsuri:
| Sportacus123 a răspuns:

Română, istorie, geografie, engleză, franceză, logică, psihologie. Ți-am enumerat materiile la care poți da bacul.

| Izanaghi a răspuns:

Salut, eu te-as sfatui sa te axezi pe toate cate putin, dar avand in vedere ca e sportiv si poate ai vrea sa mergi mai departe pe o meserie bazata pe sport (fotbalist, antrenor in sala etc) ar fi bine sa inveti mai atent biologia (te va ajuta sa inveti corpu mai bine, functiile, ce e bun ce e rau pentru organism) ceea ce un sportiv are nevoie. Chimia, si nu toceala cu calcule dar sa stii de baza, crede ma va conta. Romana, e important sa vorbesti si sa scrii coerent, dar cel mai bine sa te ti si sa inveti bine la toate, nu te aventura in anturaje sa fi "smecher" si veziți liniștit de viitor!