| Skyscarper001 a întrebat:

Pentru autoaparare pe strada ce este mai bun intre aikido, jiu jitsu brazilian, kyokushin si shotokan?

9 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Pentru autoaparare cel mai bun este Tae-Kwon-Do, dar din cele spuse de tine as alege Jiu Jitsu Brazilian.

| vangaelis a răspuns:

Aikido

| andrei a răspuns:

Cel mai bun e da-i la **** si dupa baga-l in spital. Daca-s mai multi fugi.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Dupa parerea mea kick boxul e cel mai bun, mai ales daca il combi cu breackdance laughing.

Dar din astea care le spui tu...hmmm....kyokushin ar merge.

| Hades98 a răspuns:

Jiu Jitsu brazilian big grin

| Criterion a răspuns:

Oricare dintre ele e bun, doar sa fie insusit la perfectie, altfel poti fi adunat de pe jos chiar daca scrie pe tine "aikido", "jiu jitsu brazilian", "kyokushin" sau "shotokan".
Dar cel mai bine e sa poti face asta:
http://www.youtube.com/watch?v=KJr2BdUTYkU

| JohnZ a răspuns:

Cel mai bun sistem de autoaparare mi se pare, din proprie experienta, Karate-Kick Box.Este cel mai complet, combinand doua dintre cele mai diferite curente martiale.Mergi cu incredere si orice ai alege, da-ti tot interesul si totul va fi ok happy.

| Anonim646410 a răspuns:

Kyokushin. Unul dintre cele mai dure sporturi de full-contact. Crede-ma ca daca te apuci de acest sport vei avea ce tehnici sa practici pe strada daca esti atacat.

| oanaspr a răspuns:

Krav maga