| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Ce parare aveti despre arta martiala Brazilian Jiu-Jitsu? Este un sport util pentru a invata tehnici simple de autoaparare?

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Problema cu bjj este ca duce lupta la sol, iar pe strada, asta e cea mai proasta idee. Te ataca unu' si in timp ce esti ocupat cu ala la sol, vine al doilea, iti da un picior in cap si e...game over.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru wildthing):

Sa nu mai spun ca uneori pe jos pot sa fie pietre, cioburi, sau poate esti pe niste scari si clar nu ai cum sa te duci la sol laughing