| Anonimuserr a întrebat:

Pentru cunoscatori.

Cum va explicati ca zapada de la Sochi, de pe partii rezista la 18 grade si nu se topeste? Si este chiar foarte buna de schiat, aluneca foarte bine? Eu nu inteleg, cum poate rezista zapada la temperaturi de 15-18 grade asa cum e la Sochi in Rusia in muntii Caucaz.
Am vazut ca toti schiorii nu prea au avut nici o problema legata de zapada, chiar au putut schia fara nici un fel de problema.

5 răspunsuri:
| Cocacola121 a răspuns:

La Sochi nu sunt 15 grade, sunt in jur de 5. Si gandeste-te ca acolo au si zapada artificiala, doar sunt la jocurile olimpice.

| Anonimuserr explică (pentru Cocacola121):

Gresit, la Sochi sunt cam 15 in fiecare zi grade. Acum sunt 8. Totusi zapada asta se face pe loc artificala sau se cumpara de la distribuitori speciali?

| Cocacola121 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Se cumpara. Dar cand m-am uitat la jocurile olimpice spunea ca sunt 5 grade straight face

| Geitigy a răspuns:

Acea zapada este peste 75% artificiala.Zapada artificiala rezista la temperaturi de 20 grade (aproximativ )

| madalinutamaria a răspuns:

Este mai bine de jumatate artificiala