| klau95 a întrebat:

Pentru forta(in special pentru ska) sunt bune flotarii in pumn sau flexor antebrat sau flexor palmar? cum so numi...
daca nu sunt bune ziceti-mi si mie alte exercitii pentru forta la Skandenberg.

2 răspunsuri:
| robisson6070 a răspuns:

In ska conteza sa ai o incheietura puternica. facand exerciti pentru antrebrat, si de asemenea forta mare in biceps. Nu zic ca nu faci forta facand flotari, dar ar fi mai bune exerciti speciale pentru biceps,

| sFwrt a răspuns:

Da sunt exercitii bune pentru skander! Pentru ca la skander conteaza antebratu mai mult decat biceps sau triceps! Si daca ai foloseste si gantere si fa exercitii de antebrat