| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Persoanelor cu dizabilitati si la insotitorii acestora le trebuie bilete la meciurile, concertele din UE sau e legea ca in Romania cu intrare gratuita la aceste manifestatii sportive?

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Nu este lege pentru gratuitati la concerte si meciuri. Dau organizatorii daca vor, dar numai pentru persoanele cu dizabilitati. Insotitorii, platesc. In cel mai bun caz, pot avea o reducere. Dar inca nu am auzit de organizator asa de darnic. Lacomia este mare.