| roormaf12 a întrebat:

Poate ca e o intrebare cam stupida dar, in perioada de definire e ok sa iei doar concentrate proteice+creatina fara carbohidrati? pentru ca de exemplu in timpul iernii iau gainere si din martie vreau sa incep definirea.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tot ai nevoie de ceva carbo dupa antrenament ( altfel proteina o sa fie descompusa pentru refacerea glicogenului, cu alte cuvinte IROSITA ).

Doar ca iei carbo doar dupa antrenament, atat.

| roormaf12 explică (pentru Cosmin86):

Ok multumesc, ca vreau sa pun masa mai cateva luni si sa ma apuc de definire, mai am o intrebare, sa renunt la creatina in timpul definirii sau nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru roormaf12):

Daca vrei sa pui masa, asta dureaza 2-3 ani... ce masa sa pui in cateva luni? In 4-5 luni abia se observa o mica schimbare.

Eu am facut 3 ani masa musculara pana am facut prima definire.

Da, renunti la creatina si iei carnitina in perioada de definire.

| roormaf12 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc din nou, am un an jumatate aproape de sala, de asta ziceam ca mai fac vreo 5 luni, ca sa am 2 ani, am ajuns de la 55 la 80 si ma simt ca un porclaughing)

4 răspunsuri:
| roormaf12 explică:

Mars.