| wkn a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna ce trebuie sa stiu despre MMA in afara de faptul ca e multa bataie laughing daca puteti chiar sa postati un link in care sa aflu cat mai multe.Multumesc

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Arte martiale mixte-box+k1+kick boxing+ muay thai+ karate + arte martiale braziliene+jiujitsu+ tranta greceasca

poti folosi orice parte a corpului pentru lupta,mai putin capul,si nu poti lovi sub centura
nu e bataie ca la box, se pot duce lupte fara ca sa se dea vreun pumn, e vorba de tehnica, trebuie sa te folosesti de peretii custii ca sa iesi din stransori, sa stii sa tii o starnsoare, sa lupti la sol...etc
uita-te la cateva meciuri pe youtube
http://www.youtube.com/watch?v=BKN-3pxIeVU&feature=fvst

poti invata de la asta
http://www.youtube.com/watch?v=FbXunEbkf8E&feature=fvwrel

| razvanel112 a răspuns:

Salut,
Ai aici un articol cu tot ce este mma si mai multe detalii despre sport. Bafta.
http://aboutbeauty.ro/ce-este-si-totul-despre-mma-mixed-martial-arts/

| Yo_Alex_1997 a răspuns:

Ok wkn,pai in primul rand MMA inseamna Mixed Martial Arts. Fiecare luptator din ring foloseste stilurile de lupta preferate, n-au un nr exact pentru ca chiar nu conteaza un luptator poate sa foloseasca cate stiluri de lupta cunoaste. Mie imi plac jiu-jitsu, karate si taekwondo happy. Eu unu practic K1, dar antrenorul meu a fost si antrenor de MMA si de la el stiu aceste lucruri.

| roberto1199 a răspuns:

De la cati ani ai voie sa faci mma?

| Anonymmo a răspuns (pentru roberto1199):

Pai depinde, daca te tii de antrenamente poti face in cati ani vrei