| Losnams a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva cum sta treaba cu uefa nations league? Adica pur si simplu nu inteleg care e faza cu grupele alea. Puteti sa imi explicati aceasta competitie?

1 răspuns:
| AMCAT a răspuns:

E o competitie ca Champions League doar ca e cu nationale si poti sa te califiti la CM 2022 si la CE 2020 depinde ce loc prinzi. Sunt mai multe divizi, dupa coenfitientul UEFA sunt clasate. Daca castigi Divizia C, vei trece in B.