| AlexSkillz19 a întrebat:

Pot creste 7 cm in 9 luni? Am 14 ani

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este prea mult siprea periculos la varsta ta!
Nu forta sa cresti prin sporturi cu intindere "minuni", fiindca vei putea avea probleme mari la coloana mai tarziu si vei putea suferi pana la sfarsitul vietii!

Lasa natura sa-si faca treaba, sa cresti normal si sanatos!
Pana la varsta de 20 ani vei mai creste.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Si da si nu. Esti la pubertate deci e posibil sa ai varful de crestere. Dar s-ar putea sa il ai si la 15 sau la 16 ani. Deci posibil e dar nu e sigur.

| HadesSs a răspuns:

Raspunsul e da si nu, daca ai genetic in familie poti creste daca toti sunt pitici, nu prea ai cum.

| Samariteanul a răspuns:

Da,poti daca faceti baschet in tot acest timp.Baschetul ajuta pe oricine sa se dezvolte in inaltime si sa aiba un corp cat de cat aratos.

| darkhell217 a răspuns:

Incearca sa te intizi in fiecare dimineata cat poti de mult fara sa te ridici pe varfuri, poate te va ajuta macar putin dar totusi va fi de folos

| Vassii a răspuns:

Desigur ești în creștere