| Ionut321123 a întrebat:

Pot lucra in aceiasi zi toti muschii? sau trebuie lucrati pe grupe neaparat?

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

Muschiul ca sa creasca trebuie(lovit), adica trebuie fortat cateodata
tu lucrand toti? muschii nu dai posibilitatea de recuperare a tesutului si din spirit de conservara dupa o perioada muschii epuizati nu vor mai creste
2 grupe pe zi, unei grupe sa-i vina randul de 2 ori pe saptamana e fff bine si mai mult decat suficient

la nivelul tesutului muscular, in momentul lucrului fibrele se rup intervenind pentru. refacerea lor anumite substante care dau starea de "febra"musculara, rupand in fiecare zii tesutul acest va devenii mai elastic ne mai rupandu-se dupa o perioada, de aia trebuie sa lasi grupa sa se odihneasca inainte sa o rupi din nou
inainte de concursuri se practica greutati crescute progresiv pentru a mai creste si "batranii"umbla dupa febra musculara

6 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

2 grupe pe zi maxim! Una mica si una mare(ex:piept si biceps). Daca lucrezi toate grupele inseamna ca lucrezi haotic deci nu vei avea timp de refacere deci=>ca nu vei creste in masa musculara!

| charleslouboutin a răspuns:

Grupe.

| Weider a răspuns:

1 grup pe zi, daca lucrezi toti muschii, asa nu se fac, e exagerat asa si foarte obositor si putin pui, mai bine pui cand faci 1 grup pe zi.

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Pe grupe ar fi mai indicat.

| DinamoPCH a răspuns:

Daca i lucrezi pe toti odata, nu o sa ai cine stie ce rezultate.

| Exodusman a răspuns:

Eu cred ca pe grupe, deoarece daca ii lucrezi pe toti odata te vei obosi