| inflicted a întrebat:

E urat sa ai muschii lucrati, ca fata?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da strica imaginea femenina. La ea conteaza formele tate cùr si fata frumoasa

| whatevernvm a răspuns:

Dacă e exagerat, mie mi se pare ca arata dizgrațios și nefeminin, dar un bărbat pasionat de sala ar aprecia probabil asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru whatevernvm):

Ca sa ai "exagerat" trebuie sa si injectezi testosteron, nu faci doar cu exercitii si mancare (chiar daca mananci 3 fripturi pe zi timp de 5 ani).

Mai documentati-va si voi. Sau tu preferi pe alea cu fundu lasat?

| whatevernvm a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu prefer fete în primul rand. Dar nu îmi plac cele doar mușchi și cu pătrățele. Mi se par hidoase

| Cosmin86 a răspuns (pentru whatevernvm):

Crezi ca daca fac antrenament la sala fac muschi si patratele? Sunt uii care dupa 20 de ani de sala nu au facut. Aici e vorba de multe alte elemente.

| whatevernvm a răspuns (pentru Cosmin86):

Tipul nu a întrebat dacă e urat sa faci sala, ci dacă arata urat mușchii foarte lucrați la femei.
Iar eu am spus ca dacă este exagerat de lucrat astfel încât sa fie numai mușchi și pătrățele, se vede urat. Atât. Nu a zis nimeni nimic ca ar fi nasol sa faci sala, cu doar ca mușchii în exces la femei arata nașpa

| RAY a răspuns:

Din contra, fetele avand o masa musculara mai mica culturismul este foarte important si pentru fete, multi duc totul la extreme, desigur ca nu vorbim de obsedați de sala

| Sofer a răspuns:

Daca sunt bine lucrati, forme frumoase, nu e urat deloc. big grin

| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu e urat, decat piele si os sau grasuna cu sunci mai bine un muschi frumos lucrat, conturatwinking

| Plato a răspuns:

Dpmdv da. Nu e deloc feminin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Plato):

Le preferi pe alea cu fundu lasat, nu? laughing

| Plato a răspuns (pentru Cosmin86):

Aa, nu, prietene, imi doresc enorm una cu bratele de doua ori cat ale mele si care mananca de doua ori cat mine.
Sa inteleg ca, dptdv, exista culturiste si "cu fundul lasat", atat doar, nu? Le-ai impartit 50/50 si e suficient.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Plato):

Uite:
https://www.youtube.com/watch?v=YjmKNrPIk2A

Ea face DOAR antrenament de masa musculara. Ti se pare "hidoasa"? In special la 3:17. Cum obtii un fund ferm si rotund altfel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti inteleg intrebarea, e urat sa arati bine?
Majoritatea oamenilor care zic ca nu arata bine fetele/baietii lucrati nu au intrat in viata lor intr-o sala.
Si automat isi imagineaza niste poze vazute pe internet cu niste culturiste/culturisti care i-au steroizi, ce e imposibil sa ajungi ca fata cu atat de multa masa musculara incat sa nu mai pari feminina.

| Emiliiia a răspuns:

Nu. In mod normal, baietii ar trebuie sa iti aprecieze muschii, iar fetele ar trebui sa fie invidioase

| EuNuDauInapoi a răspuns:

Dacă te gândești că arati aiurea cu mușchi sau vrei sa faci muschi si te gândești că o sa arati aiurea nu ajungi la nimic. Dacă ție îți place e ok.
Eu de exemplu fac sala de ceva timp si sunt si fete pe acolo, chiar dacă sunt unele mai "facute" ca mine arata foarte bine sau poate am eu gusturi mai ciudate?

| caitlynnnnnnnnsjsjcie a răspuns:

Nu, deloc. doar sa nu fie prea exagerat