| Marius19980 a întrebat:

Poți înota intr-o piscina de 6.10 metri lungime, 3 metri lățime și 1.22 adâncime? (am o înălțime de 186 cm)

Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Dacă știi sa înoți, poți înota oriunde, cu condiția ca apa sa nu fie foarte mica.

In cazul tău, sunt excluse sariturile in apă, deoarece adancimea nu depășește înălțimea ta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stii sa inoti, o poti face si in jumatate de metru adancime.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa stii sa inoti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorba vine că innoti. Ai dat odată din mâini și gata.

| johnnny123 a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin "a înota".

În bazinul ăla poți cel mult să te bălăcești, să faci pluta și să dai de două ori din mâini. Adică pur recreativ.

Dacă vrei să înoți ca activitate sportivă, atunci ai nevoie cel puțin de un bazin de 25m lungime (adică jumătate de bazin olimpic).

| ReddY25 a răspuns:

Daa

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti, atata timp cat nu te arunci in apa in cap, e ok laughing

| Lrs2015 a răspuns:

E prea mica apa, baga apa de 2m