| Ak40 a întrebat:

Poti limita un motor de 1000cc pentru a2 sau pentru a1?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru a1 nu exista limitari si pentru a2 mai multa ca sigur ca nu fiind mult prea mare

| florin926481f a răspuns:

Pentru a1 poti conduce un motor de 125cc, nu se pot limita motoare pentru categoria asta.
Pentru a2 poti conduce un motor care are maxim 35kw din fabrica sau limitat la 35kw dar limitarea o poti face doar la o mototcixleta de maxim 70kw.
! Motoarele de 1000 pot fi limitate la 35kw insa nu il poti conduce legal cu a2, e ca si cum nu ai avea permis.Si nici sportivele de 600 sa stii ca nu se incadreaza la a2 (ex:zx6r, cbr, gsxr, r6) nu te lua dupa ce zic unele personaje care nu stiu pe ce lume traiesc.