| Andreeaioan115 a întrebat:

Poti sa pui muschi pe tine daca faci sport acasa?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti, atata vreme cat te starduiesti sa faci sport intens, chiar si acasa.

| minrest a răspuns:

Poti foarte bine, dar trebuie si sa te alimentezi. Probabil stii ca cei ce se antreneaza mult se alimenteza suplimentar cu proteine.

| 1231242 a răspuns:

Iti sugerez sa te apuci sa iei si steroizi!

| Jigokunokishi a răspuns:

Desigur ca poti. Poti sa obtii reultate foarte frumoase daca tragi tare. Dar trebuie sa te antrenezi regulat, sa iti faci un program pe care sa-l respecti, este foarte important sa ai grija la alimentatie. Daca vrei sa faci muschi trebuie sa consumi mai multe calorii decat inainte pentru a suplinii cele are in timpul efortului. Pentru ca muschii sa se dezvolte au nevoie de proteine multe si dupa antrenament ceva carbohidrati pentru regenerare. La inceput poti face exercitii clasice daca esti incepator, mai apoi cand te obisnuiesti cu acestea e important sa diversifici pentru ca muschii tai sa simta diferenta, altfel nu vor creste. Exercitiile trebuie sa fie dificile ca sa-ti solicite musculatura. Si altele, si altele.

| Otto19 a răspuns:

Da, dar cumparati gantere, si urmeaza un program planificat o dieta facuta de tine :Succes

| Louys a răspuns:

Da poti, doar din calistenice, eu am reusit sa fac fara greutati.

| Anonim2019 a răspuns:

Orice antrenament iti aduce un bonus de masa musculara, chiar si cateva flotari sunt importante, important este sa lucrezi cat poti si sa ai o alimentatie sanatoasa, rezultatele vor aparea cu siguranta.