| mihaitaLGP a întrebat:

Practic culturism, vreau sa aflu si parerea altor practicati despre noul antrenament care doresc sa-l urmez.

Luni : Coapse + trapez
Marti : Spate + gambe
Miercuri : Pauza
Joi : Piept + Gambe
Vineri : Brate + Abdomen
Sambata : Umeri + Coapse
Duminica : Pauza

Iar cat despre suplimente o sa folosesc :

Un concentrat bogat in porteine, vitamine si minerale, Tribulus, aminoacizii si Xplode.

Ce parere aveti?

Vreau pareri doar de la persoanele care practica si sunt experimentate.

Răspuns Câştigător
| SpaNu88 a răspuns:

Poate seamana numele, dar continutul si puterea produsului in sine nu se apropie nici macar de a 10-a parte
totusi, incearca no-xplode. BSN

21 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Ciudat program. ce urmaresti in urma acestui program?

| mihaitaLGP explică (pentru SpaNu88):

Cresterea masei musculare, cresterea picioarelor in special. dar dupa cum a mentionat si cosimn cred ca este prea mica pauza intre zile.

| mihaitaLGP explică (pentru SpaNu88):

Sa nu mai pun alta intrebare, te rog frumos ajuta-ma cu un sfat happy.

In momentul acesta am cu 8 kg in plus fata de poza de la avatar, 72 kg 1, 68 inaltime.

Am suficenta masa musculara pentru definire, problema este ca nu vreau sa slabesc foarte mult din aceasta masa.

Vreau sa raman cu 70 kg.

In concluzie, ce supliment imi poti recomanda pentru a pierde grasimi si a acumula fibra?

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Ce varsta ai? ce suplimente folosesti?

| mihaitaLGP explică (pentru SpaNu88):

Am implinit recent 18 ani.

In momentul de fata folosesc Tribulus, Amino, Acizi grasi (vitamina E) si un concentrat proteic bogat in vitamine si minerale.

Vreau sa folosesc inca un supliment pentru fibrare.

| Rau1Alberto a răspuns:

NU!
Deci tu faci COAPSE(Partea de jos a corpului) cu Trapez ( Partea de sus a corpului). Dafuq!?
Pai asta e treaba?
Adica tu cand faci o parte a corpului ex Trapezu, sangele este popmpat mai puternic spre partea de sus a corpului, ce faci tu acolo este derutat sia sta duce la un efort fizic scazut.
Hai sa iti zic eu un lucru.
Daca poti merge de luni pana sambata fa asa:
Luni: Piept
Marti:Spate
Miercuritongueicioare
Joi:Brate
Vineri:Cardio
Sambatatongueauza
____________sau____________________
Lunitongueiept + Biceps
Marti:Spate + Triceps
Miercuri: Picioare
Joitongueauza
Vineritongueiept + Biceps (din nou)
Sambata:Spate+Triceps(din nou)
_______________________________
Eu le-am incercat pe aman 2 si sunt foarte bune, nu am ascultat mai de nimeni, am facut eu singur acest Program din multe alte incercari sa-mi fac un program fix.
Asta este parerea mea, sper ca ti-a fost de folos,
succes!

| MioaraParalescu a răspuns:

Din cate stiu eu grupele mari se lucreaza singure iar grupele mai mici pot fi lucrate cate doua.Corecteaza-ma daca gresesc.

| Cosmin86 a răspuns:

Ti-ai schimbat antrenamentul pentru picioare happy

Eu vad 2 "nereguli" :

1) Nu e cam aproape sambata de luni? Adica, sambata faci coapse intens si luni faci iar, sigur se refac 100 % pana luni, ca la mine picioarele nu se refac in 2 zile. Eu as muta coapsele vineri si o grupa de vineri as pune-o sambata.

2) Joi piept si vineri brate? Pai tricepsul tau e refacut asa repede?

Eu as face vineri abdomen+coapse si sambata brate+umeri.

| mihaitaLGP explică (pentru Cosmin86):

Ai mare dreptate.

Ce parere ai acum :

Luni : Coapse + biceps

Marti : Spate + gambe

Miercuri : Pauza

Joi : Piept + Gambe

Vineri :Umeri + Coapse

Sambata: Brate + Abdomen

Duminica : Pauza

?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Cred ca luni ai vrut sa zici coapse+trapez happy

Da, acum cred ca e ok.

| mihaitaLGP explică (pentru Cosmin86):

Am gresit big grin.

| mihaitaLGP explică (pentru Cosmin86):

Cosmine, nu mai pun alta intrebare ca oricum in afara de tine si SpaNu88 nimeni nu imi ofera un raspuns adecvat.

In momentul acesta am cu 8 kg in plus fata de poza de la avatar, 72 kg 1, 68 inaltime.

Am suficenta masa musculara pentru definire, problema este ca nu vreau sa slabesc foarte mult din aceasta masa.

Vreau sa raman cu 70 kg.

In concluzie, ce supliment imi poti recomanda pentru a pierde grasimi si a acumula fibra?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Eu as combina un arzator de grasimi cu niste amino.

Spre exemplu, nutrend whey amino 10.000 au 2.5 grame de whey / tableta, cei mai tari de pe piata.

Iar de slabit, lipo 6 sau l-carinitine extreme, bine lipo-6 e mult mai bun :)

Asta e foarte bun iar :
http://www.megaproteine.ro/......-Hardcore/

Sau poti incerca un pachet definire :
http://www.megaproteine.ro/......-Garantat/

Acolo la pachet ai concentrat proteic ( pentru masa, sa nu o pierzi ) si arzatoare de grasimi.

Vezi ce zice si SpaNu88 si apoi alegi, eu am facut definire cu nutrend whey amino si l-carnitine extreme.

| Dkgray a răspuns (pentru Cosmin86):

N-as folosi termogenice in special vara si in cazul de fata cand persoana vrea sa scape doar de cateva kilograme. Termogenicele cresc temperatura corporala si accelereaza bataile inimii chiar si pe timp de repaos; pe caldura asta corpul este deja destul de stresat cu reglarea temperaturii, de ce am vrea sa-l supunem la si mai mult stress?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dkgray):

Depinde, l-carnitine nu e termogenic.

| mihaitaLGP explică (pentru Cosmin86):

Amino folosesc mereu.
Sunt de baza in alimentatia mea.

Cat despre carnitina, nu cred ca ma ajuta cu ceva.
Cred ca este prea mult pentru ce vreau eu.
Mentionez ca nu am kg in plus sau grasimi.
M-am gandit la milk & egg, dar sunt indecis din moment ce folosesc deja un concentrat proteic, astept raspunsul lui SpaNu88.

Vreau maxim 2 kg sa slabesc, in rest suplimentul minune sa ma ajute la fibrare.

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Ai incercat no-xplode?

| mihaitaLGP explică (pentru SpaNu88):

Nu am incercat No-Xplode.

Am folosit doar X-plode de la Pro Nutrition.

http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=173&cID=0&dID=0&bID=38

De o luna am incetat sa mai folosesc suplimentul.

Ce parere ai, sau ce recomanzi?

| mihaitaLGP explică (pentru SpaNu88):

Da, prima data am facut confuzie.

Din aceasta cauza ti-am trimis si link sa vezi despre ce e vorba.

Tin cont de sfatul tau, multumesc.

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Poate seamana numele, dar continutul si puterea produsului in sine nu se apropie nici macar de a 10-a parte
totusi, incearca no-xplode. BSN

| Mirunika123 a răspuns:

Sunt de parere ca e ok noul tratament. Suplimentele sunt ok, deci cred ca tratamentul e ok.