| dragalasuul a întrebat:

Practicarea unui sport de contact (eu am inceput sa practic kickbox) te cocoseaza? Adica pozitia in care se tine garda se sta cocosat, si am observat ca senseiul meu si alti colegi ce practica de mai mult timp stau cocosat.

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Daca ai grija de tine si esti mereu constient de postura ta sansele sa te cocosezi sunt inexistente. Cat sa stai "cocosat", cat sa tii si garda? Cat dureaza un antrenament 1 ora - 2? Restul zilei ai grija de postura ta.