| Anonymus3000 a întrebat:

Pur si simplu nu stiu ce sa fac eu ma antrenez intruna si tot nu pot sa il iau la fotbal pe un prieten de al meu eu sunt bun inainte il luam da acum... nu stiu ce sa fac sa driblez mai bine sa alerg mai repede sa sutez mai bine vreau sfaturi ce driblinguri sunt cele mai eficiente? cum sa alerg mai tare? cum sa sutez cu mai multa tina? dau funda va rog mult

Răspuns Câştigător
| shtephan_7845 a răspuns:

Iti dau un sfat pentru lovituri libere: iti asezi mingea cu supapa spre tine si lovesti cu plinul (siretul) fix in centrul valvei si puternic dar sa nu bagi prea tare piciorul sub ea pentru ca sr va duce foarte sus. Cat despre dribling incearca sa te faci ca pleci intr-o parte si te duci in cealalta, incearca sa- treci migea printre picioare (e cam greu, dar il poti umiliwinking ) siincearca in fiecare zi timp de 10 minute sa alergi 45 secunde usor iar apoi schimbi ritmul asica alergi repede 15 secunde. Pentru inceput poti face asta timp de 5 minute. Daca vrei sa-ti spun mai multe zi-mi varsta si inaltimea ta si a prietenului (advresarul). Sa nu uiti de funda. Succes sa-l "faci" si nu uita de funda

2 răspunsuri:
| mata22 a răspuns:

Inscrie-te la un club de fotbal, lasa maidanu'

| NeWebMaster a răspuns:

Uita-te pe YouTube la videoclipuri cu scheme, si incerci sa ii imiti.
Ca sa suteti mai precis incearca ca atunci cand lovesti mingea sa fie cu partea din dreapta a siretului...