| Anonymus3000 a întrebat:

Pur si simplu nu stiu ce sa fac eu ma antrenez intruna si tot nu pot sa il iau la fotbal pe un prieten de al meu eu sunt bun inainte il luam da acum... nu stiu ce sa fac sa driblez mai bine sa alerg mai repede sa sutez mai bine vreau sfaturi ce driblinguri sunt cele mai eficiente? cum sa alerg mai tare? cum sa sutez cu mai multa tina? dau funda va rog mult

3 răspunsuri:
| r3cky a răspuns:

Dar dc trebuie sa fi mai bun ca prietenul tau? Inteleg ca este o chestie de orgoliu, insa daca vrei sa reusesti in fotbal nu trebuie sa te iei la intrecere cu nimeni, decat cu tine insati.Antreneaza-te cat mai bine, insista pe punctele care consideri tu ca nu sunt forte si go on!
In viata trebuie sa aceeptam ca intotdeauna se gasesc altii mai buni in domeniul nostru.winking

| JustMe_8048 a răspuns:

laughing wow tu crezi ca fotbalul consta doar in teorie si practica? Fotbalul parerea mea trebuie sa fie o imbinare intre teorie, practica si intelectual.Pentru ca atunci cand ai mingea la picior ai senzatia de teama, nu stii ce sa faci,sa dai pasa,sa sutezi, etc. Aici totul consta in calitatile tale intelectuale si fizice. Daca ai un fizic bun, sa ai in principal rezistenta si forta poti face foarte multe cu o simpla minge daca stii ca nu excelezi in aceste 2 chestii ar fi cel mai bine sa nu stai cu mingea la picior ci sa dai pase in fine. Oricum eu cand joc fotbal cu prietenii mereu fac pe capitanul echipei sau cand nu joc mereu fac pe antrenorul pentru ca ei mereu tind sa joace de capul lor, nu construiesc, nu finalizeaza si automan un ajutor de pe banca sau din teren le este binevenit.Deci parerea mea e sa fii concentrat atunci cand joci, sa construiestii cu coechipierii tai pase etc sh driblingurile nu se invata ca pe o formula matematica sau un vers,, in timp se dezvolta anumite tactici pe care tu le vei stapani din ce in ce mai bine daca cauti pe net diverse postari despre driblinguri si le vei incerca ai sa observi ca te vei impiedica te propriile tale picioare pentru a alerga mai tare este bine sa te antrenezi in fiecare zi sa alergi vreo 5-6 km in fiecarezi ca sa ai mai multa tinta trebuie sa sutezi in fecare zi la poarte dar aici intervine iarashi intelectul tau.pentru ca atunci cand sutezi trebuie sa iti formezi cu ajutorul ochiului o anumita tinta spre poarte trebuie sa fii calm si sa te concentrezi mult asupra posibilei traictorii a mingii pe care vrei tu sa fie urmata deci bafta sa auzim de bine da sh tu fundita macar pentru uzura tastaturei spor

| Deea4ever a răspuns:

POI in primul rand tu ai zis ca te antrenezi intruna...deci asta inseamna ca esti obosit pe terenul de fotbal.tre sa fii mereu in forma si in al 2-lea rand prietenul tau se antreneaza mai putin pentru ca este odihnit...DEci nu te mai antrena tot timpul incearca sa fii mai calmmm happy FUNDA?