| Culturism69 a întrebat:

Sa inteleg.
Masturbarea si ejacularea creste, mentine sau scade nivelul de testosteron?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Am citit intr-un articol, odata, ca creste nivelul. Dar nici eu n-am fost convins ca asa ar fi.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Scade pe moment nivelul de testosteron dar acesta revine la normal in cateva ore de la ejaculare. Intr-un experiment s-a aratat ca o partida de sex in noaptea dinainte de o competitie sportiva nu afecteaza cu nimic performantele. Eu personal totusi prefer sa ma abtin de la sex cateva zile inainte de un concurs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scade,dar in cantitati infime ce sa afecteze cresterea in masa musculara.

| MassEffect a răspuns:

Si eu am auzit ca creste nivelul, acum nu stiu ce sa zic sigur.