| MirceaBade31 a întrebat:

Nivelul de testosteron scade daca ejaculezi prea des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Doar pe moment. Nivelul mediu de testosteron ramane constant.

| Apokales a răspuns:

Nu, dar poti sa orbesti de la laba... glumeam laughing.

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Daca ejaculezi prea des masturbandu te cand esti adolescent o sa ai o problema cand faci sex cu cineva pe viitor, asa am pătit eu acum si trebuie sa muncesc mult cu prietena mea ca sa mi treacă ejacularea imediata dupa penetrare, deoarece penisul meu si psihicul meu sunt invatate cu masturbarea, nu ma mastrubez deloc acum si o fac doar cu iubita mea, o sa fiu bine dupa?

| JicaContra a răspuns (pentru Alexrazvan77777):

Dude, la tine e clar... viagra
sincer, problema ta o au si starurile p0rno, din cauza ca ei trebuie sa aiba erectie cat se filmeaza, si nu se filmeaza continuu, in plus vor ca scenele sa fie lungi, din doua motive, 1. cel care a platit pentru film nu mai cumpara altul daca scena tine 2 minute, si nu a apucat sa isi dea drumul, 2. trebuie sa transmita mesajul ca barbatii trebuie sa aiba stamina si sa reziste mult, nu 2 minute si gata, ma intorc pe partea ailalta si ma culc
asa ca am auzit pe unul, star p0rno, intr-un interviu CAT DE INCANTAT ERA CA A APARUT VIAGRA, PE BUNE!

raspunsul meu e: in general, nu
insa unul din lucurile care produc erectie e si testosteronul, deci se produce ceva in plus cand faci sex

| Alexrazvan77777 a răspuns (pentru JicaContra):

Frate, lasa ne cu viagra ta happy, la începutul vieții sexuale e des sa se întâmple asa deoarece e prea multa dorinta si prea putina cunoștință/ experimenta
Si e normal sa te masturbezi, dar nu in exces, deoarece te va afecta la inceputul vietii sexuale.

| JicaContra a răspuns (pentru Alexrazvan77777):

"la începutul vieții sexuale e des sa se întâmple asa"

super, atunci viagra rezolva problema pana nu mai e "inceputul vietii sexuale"

sunt o tona de obsedati anti-pastile, si alta tona anti-viagra, cat timp o chestie iti rezolva problema, si, testezi odata, vezi ce efectele secundare sunt relativ la tine insuti (e diferit pentru fiecare persoana) si daca nu sunt acceptabile, nu mai folosesti, dar daca sunt acceptabile atunci... DE CE NU?!?

si NU O IEI DE LA INCEPUT CU AIA E NASPA ASA CA LASA-NE
(lasa-ne care se scrie cu, cratima, NU CU SPATIU CUM AI SCRIS TU!)

cred sincer ca parerile preconcepute SUNT O IMBECILITATE!
asa ca tine-le pentru tine!

| Alexrazvan77777 a răspuns (pentru JicaContra):

Boss, viagra nu o poti lua de capul tau, daca băiatul ala are probleme cu inima sa ceva?
Suntem tineri, capeți experiență cu cat o faci mai mult, nu de la o pastila pe care nu e bine sa o iei de la vârste fragede, esti doar un mărginit care vrea sa faca rau la oameni, da-i drumul d-aici

| JicaContra a răspuns (pentru Alexrazvan77777):

Cum spui tu, sper sa ai o viata lunga de care O SA TE PLICTISESTI
daca joci numai la sigur
insa fiecare cu fetish-ul lui!

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Nu voiam sa pun"? "La sfarsit, erau doar inimi"

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Experienta*

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Cand ai căpătat experiență, esti zeu si nu ai nevoie de pastile cat timp esti bine din punct de vedere medical ( daca faci sport si mânaci bine), asa vei fi sănătos