| ArkanHell a întrebat:

Sa zicem ca musculatura se repara 6-7 zile fara glutamina, dar cu glutamina cam cat timp se reface, 5-6 zile? xD
O sa raman fara suplimente pentru 3-4 luni crying, sunt totusi curious sa stiu daca progresez la fel de repede fara creatina/glutamina daca am macar mancarea necesara (120-150g proteine la 60kg ale mele numai din alimentatie), pot avea aceleasi progrese si fara creatina/glutamina?

8 răspunsuri:
| yoGigi a răspuns:

Da ma. o sa poti si fara creatina... aia nu face prea multe ( parerea mea ) doar pentru energie si marire masa musculara. dar in rest NIMIC. Mai bine mananca bine acasa si un baton de ciocolata cu 30 min inainte de antrenament... o sa ai acelasi progres

| Cosmin86 a răspuns (pentru yoGigi):

Ciocolata inainte de antrenament? esti "genial" rolling on the floor

| yoGigi a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu ati dadeam un sfat mai optim. dar poti sa ati ei un energizant.

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru yoGigi):

Lasa-l pe cosmin in pace ca se ia de toti...

| ArkanHell explică (pentru Cosmin86):

Marius Pudzianowski lua ciocolata inainte de antrenament...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

De toti? doar de aia care dau sfaturi aiurea. Inainte cu 2 ore de antrenament se consuma o masa bogata in carbohidrati si imediat inainte ceva cu absorbtie rapida, creatina, oxid nitric, etc.

In niciun caz ciocolata cu zahar si alte porcarii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArkanHell):

Da, dar ia si multe altele.

http://www.elitefitness.com/......98912.html

"Amino acids, vitamins, other "suppliments", chocolate"

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am zis eu ca nu ai dreptaterolling on the floor