| Lunguandrei666 a întrebat:

Sal TPU,am ceva experienta cand sunt portar,dar cand loveste jucatorul pe colt eu pun piciorul nu mana,si atunci primesc gol, trebuie sa imi mai antrenez reflexele sau sa ma arunc mai precis? astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| FlorinFlorin221 a răspuns:

Pai eu evoluez la o echipa de fotbal si cand da un jucator pe colt incearca sa te arunci si tu cu mainile cu nu cu picoarele deoarece cand de arunci cu picioarele poti sa te intinzi prea mult si poti sa iti rupi ceva. Dar incearca sa te duci la o echipa de fotbal si antrenorul de portari o sa iti arate cum sa te arunci. Sau daca nu ai posibilitati da cu mingea intr-un perete si ea o sa se reflecte pe colturi si incearca sa te arunci cu maini ci nu cu picioarele sau roaga un prieten sa iti dea asa zisele Prize pe colturi. Sper ca te-am ajutat!