| RockforRO a întrebat:

.
Am o chestie la liceu...
Martea viitoare dau proba la flotari, 27 de flotari (nimic greu)...
Pot face in medie 50 de flotari pe serie, cu pieptul la 1-2 cm de podea si bratele foarte putin departate de nivelul umerilor...
Dar profa de sport zice sa facem 27 de flotari cu capul privind spre perete, bratele la nivelul umerilor si vrea ca pieptul sa atinga podeaua...
Stiti cumva cum as putea sa fac repede sa pot face 27 in stilul care doreste profa -_-" (pot face debea cam 15)...

Răspuns Câştigător
| andreicaia99 a răspuns:

Trebuie sa exersezi deoarece timpul este scurt pana marti lucreaza in fiecare zi flotarile si incearca sa faci cu 2-3 mai mult si fa lucrul asta de multe ori pe zi si luni seara incearca sa ajungi la 25 iti spun sigur ca marti vei reusi 27

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai cum sa progresezi atat de repede.

du-te la sala si lucreaza triceps si umar ( in special deltoid anterior ), alea intra mai mult la ce flotari faci tu.

dar progresul pe care il vrei tu dureaza 3-4 luni sa-l faci.

| Medema a răspuns:

laughing)Doar sa exersezi, eu nu pot sa fac niciuna din asta laughing si fac cam 30 de flotari cum ai zis tu!

| Cezar2014 a răspuns:

Daca poti face cate spui, nu inteleg... ai o masa musculara dezvolatata incat sa faca mai mult de 15 in orice stil, si totusi...

| RockforRO explică (pentru Cezar2014):

Poate e de vina faptul ca imi revin dintr-o raceala din epoca glaciara laughing

| Cezar2014 a răspuns:

Nu cred ca tine de deprinderea vreunui stil de executare ci doar de exersare...

| Cezar2014 a răspuns:

Acum daca incerci vei face 17, peste putin 19... si asa vei ajunge si la 27 sau 37 daca vrei... happy

| nikyutzatha a răspuns:

De dimineata 5 flotari dale la 12 tot 5 seara incearca 10 si vei reusi! succes...