| Robertmihai133 a întrebat:

Luni am proba la sport 15 flotari. Eu pot sa fac 10 flotari max in cele mai bune conditii ale mele. De fiecare data cand fac flotari mainile mele sunt prea in fata. Si daca le pun la nivelul umerilor e foarte greu. Exista vreun truc? Orice care ma poate ajuta. FUNDA

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Totul este de antrenament si de mental. Imagineaza.ti ca faci 20 de flotari. Vei face 15.

| darrio2007 a răspuns:

15 flotari e joaca de copil.
Citeste aici. https://antrenorulmeupersonal.ro/......musculara/

| Sn4k3 a răspuns:

Antrenament.

| siriusblack98 a răspuns:

Mai are dreptate si Dana Budeanu aia.Nici 15 flotari pampalailor, ce elevi sunteti voi?! Intrebarea a fost pusa tarziu.Pentru cazuri de genul asta ar trebui sa incerci sa faci dimineata serii de cate 10 flotari, la pranz incerci sa faci 11, iar seara 12.Nu exista nu pot pentru 1 flotare in plus cand ai doar 2 zile sa te pregatesti.A doua zi tragi pentru 13, 14, 15 iar ca sa pacalesti un pic, atunci cand esti sus lasi o pauza mai mare de cateva secunde pana sa o faci pe urmatoarea.

| Robertmihai133 explică (pentru siriusblack98):

Eu sunt si plinut, iar la sport nu facem nimic. doamna vine doar sa dam probele atat

| AnastasiaK a răspuns:

Departezi mainile de corp (cauta wide push ups pe net sa vezi forma exacta) si te lasi in jos suficient de mult cat sa nu se ia profesorul de tine, dar cat mai putin astfel incat sa-ti fie mai usor. Cam astea sunt singurele modalitati in care poti "trișa".

| Osneros a răspuns:

Exista: fa flotari pe jumatate, cum fac toti ceilalti, daca te intereseaza nota.

| GicaGigekGica a răspuns:

Exista vreun truc? Nu, nu exista. Trebuie sa o iei treptat si sa faci asta in fiecare zi.
Ce face telefonul din noi...nici 15 flotari

| AnastasiaK a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Da, ca pe vremea cand nu erau telefoane, faceau copiii numai flotari de dimineata pana seara.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu vezi ca acum toti freaca menta si stau pe telefon. Esti nebun nici 15 flotari? Era foarte buna armata inainte, acolo orice feteleu si fițos era pus la punct.

| AnastasiaK a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Oricum cel mai probabil nu are varsta pentru armata. Si tot nu vad o problema. Inveti sa faci 15 flotari in cateva zile si poti sa faci asta oricand, dar cu ce te ajuta? Te fac mai destept? Nope. Iti creste forta? Nope. (sunt mai multe repetari, pentru forta ar trebui executat exercitiul cu o greutate adaugata) Devii "mai barbat"? In niciun caz! (Btw, sunt fata si fac mai multe flotari decat muuulti barbati care au crescut fara telefon) Deci? Ce ai de pierdut in viata daca nu poti sa faci decat 10 flotari? Exceptand ca se mai trezeste cate unul care n-are altceva de facut sa rada, dar daca esti destept, nu dai 2 bani pe parerea lui.

| Robertmihai133 explică (pentru AnastasiaK):

Sunt clasa a opta si noi la sport nu am facut nimic.

| SporeBox a răspuns:

Ai pus intrebarea cam tarziu. Daca nu le faci cum trebuie atunci s-ar putea sa nu iti dea nota buna. Asta e o rezolvare dar dureaza mult: fai azi cat poti si maine faci cu una in plus. Si in fiecare zi asa pana ajungi sa faci cu sutele