| Crysty123 a întrebat:

Ce imi recomandati sa mananc ca sa imi creasca muschii mai repede(desigur ca fac si sport)? Inafar de proteinebig grin

Răspuns Câştigător
| GheNsS a răspuns:

Trebe sa ai o alimentatie echilibrata asa ca de dimineata sugerez o cana cu lapte fara nimic alceva, dupamiaza salate, supe, fructe de mare, carne.Cina dupa o masa copioasa gen niste costite la gratar si varza calita etc foarte inportanta, un ananas in fiecare seara. Cam atat Bafta!

| s3s a răspuns (pentru GheNsS):

Varza calita?

| Cosmin86 a răspuns (pentru GheNsS):

Eu cred ca laptele se bea seara, ca are proteine cu absorbtie lenta si iti hraneste muschii in timp ce dormi... dimineata recomand oua, branza, carne

| Cosmin86 a răspuns (pentru GheNsS):

Salut, tu ai recomandat o dieta pentru miss Venezuela, nu pentru muschi.
Cu 3 mese pe zi o sa faci muschi extrem de greu, ai nevoie de 4-5 chiar 6 mese pe zi, dar MESE, nu gustari.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand sa ai mai mult de 3 mese pe zi, bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) si ceva carbohidrati.

| DLeonard a răspuns:

Fructe,legume si cereale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DLeonard):

Da, cu fructe, legume si cereale se duce dracu masa musculara. tu chiar esti paralel cu nutritia?

| s3s a răspuns:

Mananca frate produse bogate in proteine, carne (pui sau vita), paste, produse lactate, oua(fiert moale sau omleta) si fructe si legume care te ajuta si pentru articulatii...si lasa varza calitawinking

| Speechless a răspuns:

Uite aici: mananca legume, fructe, orice in afara de: fast-food, patiserie, sucuri, dulciuri. Nu sari peste micul dejun (cereale de obicei) mananca de 6-7 ori pe zi, 3 mese principale, bogate in proteine si carbohidrati si 4 gustari(o banana, un mar, un iaurt...)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Speechless):

Cu legume si fructe faci muschi la pastele cailor, alea nu au nicio treaba cu antrenamentul pentru muschi

| Crysty123 explică:

Ms partacuwinking

| pshow a răspuns:

Multa carne si fructe, legume.

| aLl3xand3r a răspuns:

Pentru ca sa iti creasca muschii nu tr doar sa mananci...mai tr sa faci si sport pentru ca sa ii formezi mai bine, dar sa nu iei pastile

| Cosmin86 a răspuns (pentru aLl3xand3r):

Ce pastile? te referi la suplimente sau steroizi ( naposim, danabol )?