| Edyshk2013 a întrebat:

Sal,TPU! Ce spune-ti despre sansele Pandurilor, Petrolului si Astrei in Europa League?

21 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Cred ca Astra o sa se califice, posibil si Pandurii, Braga nu mai e ce a fost acum 2 ani.Petrolul nu cred ca se va califica, a avut ghinion la tragerea la sorti.

| Ibrahimovic a răspuns:

Dupa rezultatele intregistrate aseara, pot spune ca s-a terminat cu aventura europeana pentru Astra, Pandurii si Petrolul. Poate doar Pandurii mai au sanse, insa va fi greu in Portugalia.

| Ibrahimovic a răspuns:

Asta a fost cu sansele echipelor romanesti. Mergem mai departe cu doua echipe anul acesta in Europa, dar sa fim multumiti si de atat, puteam foarte bine sa nu avem nici una...

| LegionarulRoman a răspuns:

Dupa meciurile de aseara... Pandurii are 40% sanse(tinand cont ca au luat gol acasa si joaca si in deplasare), Petrolul e out, iar Astra are 30 % (daca joaca tot asa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate au şanse, optimişti fiind. Ce-i drept, Pandurii au cel mai greu adversar şi probabil că vor fi făcuţi cârpe de şters pe jos de cei de la Braga după nici 20 de minute de la începerea meciului. Petrolul are a doua şansă, dar fiind o echipă antrenată de Contra s-ar putea să plece de acolo cu un egal. Astra la cum a jucat până acum pare a porni cu prima şansă în faţa celor de la Maccabi Haifa. Rămâne de văzut cum va fi.

| alexs99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tin sa te contrazic, Pandurii are mai multe sanse decat Petrolul.La Swansea joaca fotbalisti ca Wilfried Bony, Michael Vorm, Shelvey, Dyer sau Angel Rangel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexs99):

Bine atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astra ar trebui sa se califice fara probleme, la Pandurii sunt sanse 50-50-Braga nu e chiar o echipa de temut si poate fi invinsa daca gorjenii joaca la capacitatea lor maxima. Foarte greu e pentru Petrolu. Au niste adversari net superiori, Swansea nu e Vitesse, dar poate cine stie... "mingea e rotunda". Eu sper sa mearga toate in grupe, ar mai creste coeficientul UEFA.

Răspuns utilizator avertizat
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Eu cred ca au sanse destul de mari daca au ajuns pana aici.Acum.....depinde si de cum joaca ei si adversarii.

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Eu zic ca au sanse micute, Astre cred ca are sanse, dar Pandurii si Petrolul nu prea.Vom vedea joi ce face Petrolul, dar eu zic ca va pierde.
Ceau!

| CristianoRonaldo13 a răspuns:

Salut! Pandurii are sanse sa bata de 40%, Petrolul-50% si Astra-60%.

| Edyshk2013 explică:

Eu sunt fan Pandurii si cred in ei, cum ai spus tu Alexandro Braga nu e chiar o echipa "stralucita".Sa nu uitam CFR a sters pe jos cu ei in CHL

| Edyshk2013 explică (pentru Edyshk2013):

KlanDestiN zici tu 99% astra dar, la echipa la care nu te astepti aia se va califica

| anonim_4396 a răspuns (pentru Edyshk2013):

Am vazut acum ceva timp un meci al celor de la Braga(aprilie parca) si comparativ cu ce au jucat in grupele Ligii Campionilor au scazut mult valoric. Poate au un lot mai bun, dar Pandurii joaca mult mai combinativ, isi creeaza ocazii din actiuni personale. Eu zic ca e echilibrat duelul, daca prind o zi buna cei de la Pandurii pot sa si castige cu 1-0. Oricum sa crezi in ei, au ajuns departe si merita respectelewinking Cat as fi vrut si eu sa fie FC Arges in cupele europene, dar asa e aici la noi, sunt mai importante interesele personalewinking Multa bafta diseara tuturor echipelor romanesti, sper sa se califice toate.

| Edyshk2013 explică:

Mda..se pare ca rezultatul a fost unul dezamagitor...Dar Pandurii a facut un meci bun la Cluj.

| Vișinică_Costin-Virgiliu_1981 a răspuns:

Eu zic caci pandurii o sa bata clar fara probleme pe braga, petrolu face eagal cu swensea, iar astra bate cu 2-1 pe macabi haifa.

| Edyshk2013 explică (pentru Vișinică_Costin-Virgiliu_1981):

Ce e cu swansea asta?
Mare echipa, vine dintr-un campionat puternic intradevar...Eu zic ca Petrolul o sa faca un meci bun...

| Vișinică_Costin-Virgiliu_1981 a răspuns (pentru Edyshk2013):

Da bai da il are pa miciu ala si e bun rau ce dracu!

| KlanDestinN a răspuns:

Asta cred ca trece sunt sigur 99 % Panduri 50 % si la Petrolu. au un adversar puternic. 40 %

| razvy4pc a răspuns:

Dupa rezultatele de azi: 5-1 Swansea-Petrolul(deplasare), 1-0 Sporting Braga-Pandurii(acasa) si 2-0 Maccabi Haifa-Astra(deplasare) cred ca doar Pandurii vor avea sansa sa se califice ca na, un gol nu e mult si Astra poate, dar mai greu.dar depinde de cum joaca, daca sunt proaspeti si isi creeaza sanse da, pot dar daca joaca ca astazi nu prea cred. happy