| Marlanu_1515 a întrebat:

Sal TPU. Va rog sa imi spuneti si mie niste cluburi de inot prin Bucuresti mai aproape de Rahova. daca se poate sa specificati si tarifele deoarece vreau sa fac inot vara aceasta pentru a ma mai inaltza.

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Bazinul olimpic Lia Manoliu (Stadionul National) - Bazin olimpic, destul de aglomerat. Exista bazin acoperit pentru iarna si bazin afara pentru vara. Nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru ca vei sta doar o ora, pentru ca practic nu vei avea unde sa stai. Vei face lungimi de bazin cu mici pauze de odihna la capatul culoarelor. Si o ora este suficient pentru aproape oricine. Apa e curata, vestiarele sunt ok si ai unde sa iti lasi hainele bine pazite cat timp inoti.

- Adresa: bdul. Basarabia nr. 35-37

- Program: de luni pana vineri 20:30 – 21:30, sambata 14:30 – 15:30

- Tarife de intrare: 210 RON/12 sedinte, sedintele pot fi folosite doar in luna pentru care s-a facut abonamentul, fie in zilele Luni-Miercuri-Vineri, fie in zilele Marti-Joi-Sambata

Bazinul olimpic Floreasca – Aglomeratie foarte mare (atat iarna, cat si vara), astfel incat ai senzatia ca esti la o cursa cu obstacole – unde obstacolele sunt oamenii. Exista doar bazin acoperit, atat iarna, cat si vara.

- Adresa: Str. Popa Marin nr. 2

- Telefon: 230 07 85

- Program: de luni pana vineri 6:00-8:00, 10:00-13:00, 15:00-21:00; sambata si duminica 6:00-8:00 si 10:00-20:00

- Tarife de intrare: abonament 12 intrari 150 RON

Complexul sportiv Dinamo – Bazin olimpic, deschis mai multe ore decat Floreasca sau Lia Manoliu, dar mult mai aglomerat si mai haotic. Avand doar 3 culoare este mai potrivit pentru balaceala, decat pentru inot efectiv, intrucat ai mari sanse sa te trezesti cu cine complet urcat peste tine in timp ce inoti brass cu capul in apa. Daca vrei in weekend sa stai la plaja, exista si un numar limitat de sezlonguri si destul loc sa iti intinzi un prosop. In plus, exista si un barulet de unde poti bea ceva linistit si te poti racori pe canicula.

- Adresa: Str. Stefan cel Mare nr. 7-9

- Telefon: 021 – 210 35 05

- Program: de luni pana vineri 20:00 – 22:00, sambata de la 14:00 la 20:00 si duminica toata ziua de la 10:00 la 20:00

- Tarife de intrare: de luni pana vineri 15 RON, sambata 25 RON, duminica 30 RON

Club Bery Fitness & Spa -Bery Fitness & Spa este un complex sportiv foarte reusit, dotat printre altele cu piscina. Din pacate, bazinul este semi-olimpic, nu olimpic. Si din pacate este plin ochi dupa orele 17:00 si intre orele 8:00 si 10:00. Sa nu mai vorbim despre weekend. Daca puteti insa sa ajungeti intre 10:00 si 17:00 puteti sta oricat si va veti simti super.

- Adresa: Strada Elev Stefanescu Stefan la nr.66 (zona Piata Iancului)

- Telefon: 0758 077 700, 031 – 405 16 33

- Program: Luni-Vineri 08.00 – 23.00, sambata 09.00 – 21:00, duminica 09:00 – 19:00

- Tarife de intrare: o sedinta timp nelimitat cu sauna inclusa 50 RON, abonament 12 sedinte timp nelimitat 300 RON, abonament 8 sedinte timp nelimitat 230 RON, abonament "no limit" – oricate sedinte, timp nelimitat – 350 RON, abonament redus ((intrari nelimitate intre orele L-V 8:00 – 16:00)

Club Alexandreea - Un complex sportiv dotat ultramodern si avand in componenta printre alte facilitati si piscina semiolimpica, Club Alexandreea este proaspat deschis in zona bulevardului Basarabia si este un loc foarte ok pentru aqua gym sau pisicina.

- Adresa: B-dul. Basarabia nr. 37-39, sector 2, Bucuresti

- Telefon: 0727 131 383

Bazin de inot Carol Davila – Facultatea de Medicina si Farmacie din Bucuresti

Bazinul de inot din cadrul Facultatii de Medicina si Farmacie din Bucuresti a fost pentru mine o surpriza foarte placuta atat prin serviciile oferite, cat si prin flexibilitatea acestora. Bazinul ofera atat cursuri de initieri, cat si cursuri de perfectionare, cu sau fara personal trainer. De asemenea, aici se ofera servicii de recuperare medicala prin inot – servicii de hidrokinetoterapie, dar si program de agrement in weekend.

- Adresa: B-dul. Eroilor Sanitari nr. 8, sector 6, zona Eroilor, cartier Cotroceni

- Telefon: 0723 000 050 (informatii bazin), 0727 767 953 (initiere inot), 0730 422 570 (hidrokinetoterapie)

- Tarife de intrare: inot agrement – 250 RON/8 sedinte, hidrokinetoterapie – 400 RON/8 sedinte, cursuri de initiere si perfectionare cu personal trainer – 400 RON/8 sedinte, cursuri de initiere, consolidare si perfectionare pentru adulti si copii la nivel de grupa – 300 RON/8 sedinte

- Program: inot agrement – de luni pana vineri de la 20:00 la 21:00 si de la 21:00 la 22:00, hidrokinetoterapie – de luni pana vineri de la 20:00 la 22:00 sau la orele stabilite de comun acord cu antreprenorul, inot cu personal trainer – de luni pana vineri de la 20:00 la 21:00 sau de la 21:00 la 22:00, cursuri de inot – de luni pana vineri de la 17:00 al 18:00, de la 18:00 la 19:00, de la 19:00 la 20:00, de la 20:00 la 21:00, de la 21:00 la 22:00

Clubul Miramar - Apa este, de cele mai multe ori (adica atunci cand nu a fost schimbata chiar atunci), verde, iar aerul este imbacsit. De asemenea, lumea este cam "colorata", iar ideea ca te scalzi in acelasi loc cu aceasta lume s-ar putea sa te faca sa nu mai iubesti asa mult ideea de a inota aici. In plus, dupa cum spunea o colega, pana si cladirea clubului de sanatate Miramar (yachs, cum suna asta) este comunista si te deprima.

- Adresa: Bdul. Chisinau nr. 6-8

- Program: de luni pana vineri 8:00-21:30, sambata si duminica 8:00-20:00

- Tarife de intrare: 16 RON/sedinta

Piscina Hotel Parc – Piscina se afla cam la 500 m in spatele hotelului. Apa e curata, iar temperatura este mereu buna, putin cam mult clor. O intrare este 30 RON, iar un abonament cu10 intrari 220 RON.

Club IDM – Apa curata si temperatura ok, dar Club IDM are de asemenea bazin semiolimpic, deci mai micut. Ca avantaj insa exista vestiare foarte dragute si curate, cu dusuri de asemenea civilizate si unde ai apa calda si rece dupa voia inimii. Accesul este permis numai membrilor, dupa plata semestriala.

- Adresa: Splaiul Independentei nr. 39 B

- Telefon: 021 – 316 10 52, 072 IDMCLUB

- Tarife: 12 RON/ora, dar numai pentru membri

- Program: 9:00 – 1:00 AM

World Class Health Academy

- Adresa: Calea 13 Septembrie nr. 9 C

-Telefon: 403 09 00

- Program: de luni pana vineri 6:00-23:00 si de sambata pana duminica 8:00-21:00

- Tarife de intrare: abonament intre 780 euro/an si 1790 euro/an

Bleu Ciel

- Tarife de intrare: in timpul saptamanii 35 RON, in weekend 40 RON

- Adresa: str. Giuseppe Verdi nr. 2

- Telefon: 230 0895

Bamboo Sporting Club

- deschis numai vara

- Program: zilnic intre 09.00-19.00

- Tarife de intrare: Luni-Vineri 20 RON si Sambata-Duminica 30 RON

- Adresa: Str. Ramuri Tei, nr. 39

- Telefon: 0788.295.818

Piscina Hotel Intercontinental – Abonamentul pe o luna este in jur de 350 RON.

- Adresa: Bdul. Nicolae Balcescu nr. 4

- Telefon: 310 20 20

- Program: zilnic 6:00 – 22:00

- Tarife de intrare: intre orele 6:00 – 16:00 15 euro si intre orele 16:00 – 22:00 25 euro

Piscina Hotel Bucuresti

- Adresa: Calea Victoriei nr. 63-81

- Telefon: 312 70 70

Clubul Diplomatic

- Adresa: Str. Al. Minovici nr. 1

- Telefon: 224 29 41

- Program: zilnic 8:00 – 22:00

- Tarife de intrare: 850 $/an

Club Atlantis

- Adresa: Str. Erou Iancu Nicolae nr. 12-26

- Telefon: 267 43 75, 0727 010 101

- Program: zilnic 6:30-23:30

- Tarife: intre 2300- 3400 euro pe an

Bazin Crowne Plaza Health Club

- Adresa: Bdul. Poligrafiei nr. 1

- Telefon: 224 00 34

Bazin Butterfly Club Baneasa

- Adresa: Str. Erou Nicolae nr. 6

- Program: 07.30 – 22.00

- Tarife de intrare: 15$/zi adulti 10$/zi copii

- Telefon: 490 84 84

1 răspuns:
| ana_2324 a răspuns:

Miramar