| ioanadh a întrebat:

Sal TPU.
Vreau sa dau jos grasimea de pe solduri. Si treaba este ca e urgent. In doua saptamani. Ce exercitii imi recomandati? Dar sa dea roade in doua saptani.
Dau funda
Thx

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate kg vrei sa dai jos in 2 saptamani?

p.s. : nu poti sa arzi grasimea doar de pe solduri ( nu exista slabire localizata ).

| Cosmin4Fit a răspuns:

Ioana, nu e asa usor sa faci ceva in doar doua saptamani.

Nu poti arde grasimea cu un anumit tip de exercitii. Toate exercitiile ard grasimi.

In orice caz, corpul tau arde zahar primele 12 minute de exercitii, deci trebuie sa faci minim 30 de minute de exercitii ca sa incepi sa iti arzi sursele de grasime.

Asta inseamna ca cea mai usoara metoda ar fi sa mergi la alergat, mergi in fiecare zi doar pe jos. Ca sa reusesti trebuie sa te trezesti mai devreme, ca sa ajungi la timp, si sa te imbraci mai bine, ca e frig.

Daca esti pusa pe fapte, atunci baga in fiecare zi minim 30 de exercitii doar la picioare, ca sa iti si tonifiezi zona.

Evita carbohidratii inainte de antrenamnt si culcare.

Succes!

| ioanadh explică:

Nu este un anumit numar de kilograme. Vreau sa nu mai fiu lata in solduri.