| pinguella a întrebat:

Peste cateva saptamani plec la mare. Ce exercitii si ce sa mananc ca sa scap de grasimea de pe solduri si sa le am mai mici?

4 răspunsuri:
| CaponeM a răspuns:

Salut, din moment ce mergi la mare(se presupune ca stii sau o sa inveti sa inoti), este cel mai bun exercitiu pentru a sacapa de grasimea in plus si de a avea o stare fizica mai buna, poti sa faci alergari de doua ori pe zi, dimineata si seara, sa mananci multe fructe si legume, consumi multe lichide(fara acool si sucuri acidulate) fara droguri si tigari(astea doar iti mananca din energie, iti zic din proprie experienta) si de asemenea iti poti face un program:cum am spus mai sus, cand te trezesti in prima ora trebuie sa iti iei prima masa dar inaine ai putea sa bei ceva si sa alergi putin, dupa aia inot toata ziua iar seara iar alergi, toate astea daca nu ai bani/chef/rabdara sa mergi la o sala special amenajata unde ai antrenor, succesuriwinking

| eneaclaudiu93 a răspuns:

Buna, cred ca esti fata odata ce pui accent pe solduri dar cred ca in aceste saptamani inainte de a pleca la mare, te-ar ajuta sa mergi de 3 ori pe saptamana la sala cu o folie de aia transparenta cu care invelesti anumite mancaturi legata in jurul abdomenului inclusiv solduri, acoperita cu un tricou si sa alergi la banda cat poti la o viteza de 8-10-12 (depinde cat iti permite organismul) iar dupa banda, scoti folia si te apuci de abdomene la vreo 3 aparate si poti spune ca ai lucrat bine. iar acasa cand ajungi sa nu mananci deloc dupa ora 7 si renunta la grasimi in saptamanile astea, 2, 3 cate o fi! treci pe SALATE! doar salate iar maine daca nu poti fara, doar dimineata 1 felie. sunt sigur ca se vor vedea rezultate, este imposibil sa nu

| Cosmin86 a răspuns (pentru eneaclaudiu93):

Nu e cam nesanatios sa mananci doar salate? corpul are nevoie si de altele, cum ar fi proteine, grasimi sanatoase, carbohidrati, etc.

| CaponeM a răspuns (pentru eneaclaudiu93):

Salut, din moment ce mergi la mare se presupune ca stii sau o sa inveti sa inoti, este cel mai bun exercitiu care iti solicita toate grupele musculare in acelasi timp, mai poti face de cateva ori pe zi si alergari, mananci cat mai variat fara produse fast-food, mancaruri grase, fara alcool, tigari, droguri, astea doar iti slabesc organismul si te lasa fara energie, iti zic din proprie experienta, daca vrei poti incerca sa iti faci un program:dimineata iti iei micul dejun neaparat in prima ora dupa trezire dar inainte poti sa bei ceva si sa alergi putin, ziua poti sa inoti cat vrei iar seara inainte de cina poti sa alergi din nou, toate acestea daca nu ai posibilitate, chef sau rabdare sa mergi la o sala de fitness unde ai antrenor specializat, succesuri!