| pitbullbulterier a întrebat:

Sall,as vrea sa imi spuneti si mie niste exercitii pentru brate ca sa imi cresc musculatura si cum sa le fac adica cu pauza sau nu.

3 răspunsuri:
| Victor7boy a răspuns:

Salut.
Normal ca trebuie facute cu pauza, dar trebuie facute crescand numarul acestora de la zii la zii.Nu stiu prea bine ce exercitii ar trebui sa faci, dar pot sa te ajut cu altceva.Du-te la sala! Acolo vei afla tot ce vrei.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? big grin

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Sper sa nu te gandesti doar la brate, adica vreau doar bratele mai mari si restul corpului...In primul rand trebuie sa stii ca impresia braturilor mari o da tricepsul, multa lumea o sa zica bicepsul, este unpic incorect deoarece tricepsul este mai mare ca grupa musculara decat bicepsul.Asa ca eu ti-as sugera niste exercitii pentru triceps impins din culcat cu priza ingusta, impins deasupra capului cu gantera, extensii din culcat cu bara z la frunte, extensii deasupra capului doar cu un brat iar pentru biceps:flezii cu bara dreapta din picioare, flexii cu gantere, flexii ciocan cu gantere...mai sunt cateva.Da importanta o da pauza dintre ele si cum le combini.
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)