| Andrey_1872 a întrebat:

Sall, as vrea sa va intreb cu ce ma ajuta ridicarile la bara si ce grupe de muschi lucreaza?, si daca ma ajuta la dezvoltarea in inaltime? mersi funda +vot garantat

Răspuns Câştigător
| cosmin_2318 a răspuns:

Ridicarile la bara... te ajuta la crestere iti spun sigur.
si lucreaza cam urmatoarele grupe.
biceps.antebrat.umeri. spate inainte de a face ridicarile la bara fa 3 serii de flotarii te ajuta mult

2 răspunsuri:
| SerjRap93 a răspuns:

La dezvoltarea in inaltime in nici-un caz de fapt chiar opreste cresterea
cu grupele de muschi ii mai complicat pentru ca nu imi dau seama cum o ridici probabil faci biceps dar cauta pe youtube exercitii cu bara pentru:
-biceps
-triceps
-antebrat
-piept
-spate
-picioare
-umeri
-trapez
si lucrezi in fiecare zi o grupa maxim doua
sper ca te-am ajutat si vz daca mai vrei sa cresti lasale astea se fac de la 16+

| Andrey_1872 explică:

Poi eu am vazut pe diferite site-uri ca ridikatu la bara ajuta cresterea in inaltime nu ca o opreste, si daca chiar opreste cresterea de unde sty din experienta sau?