| BeTy1 a întrebat:

Sall puteti sa imi spuneti la flotari ce inseamna serii pls

8 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Serii inseamna repetari de ex un set cu 10 repetari...

| Cosmin86 a răspuns:

Dar nu inseamna doar la flotari, la orice exercitiu serie = cate repetari poti face fara pauza happy

| alexs99 a răspuns:

O serie (la orice ecercitiu, nu doar la flotari) inseamna cate repetari faci inainte sa iei o scurta pauza si sa incepi numaratoarea de la 0.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Sal. O serie inseamna cate repetari faci adica 1 serie=20 flotari depinde cate flotari vrei sa faci pe serie.

| Goooogle a răspuns:

Ca de exemplu o serie de 5 flotari inseamna ca faci 5 flotari si apoi daca antrenorul spune faceti 2 serii a cate 5 flotari tu o sa faci 5 flotari si apoi inca 5 dar cu pauza intre ele.

| Jee354 a răspuns:

Pai.De exemplu. Faci 15 flotari. Este o serie. Mai faci 15 flotari si este a 2 a serie.Adica faci acelasi numar de flotari in cate serii vrei.

| alalal a răspuns:

O serie poate avea mai multe repetari(1, 2,3, 4,5...)
in cazul in care nu sti ce sunt repetarile:
Repeteile reprezinta numarul de flotari pe care le faci in cazul tau!
bafta la flotari!

| Dariuspeerta a răspuns:

O serie contine mai multe repatari.Adica repetarile formeaza o serie.