| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si nu stiu sa inot... La cursuri nu vreau sa ma duc. Vreau sa invat singur dar nu stiu cum imi puteti da niste sfaturi?

Fundaaa pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Ionel221 a răspuns:

Ba. e super usor sa inoti, iti sta in instinct sa inoti.
In primul rand trebuie sa fii una cu apa, adica sa nu-ti fie frica de ea, chiar daca nu stii sa inoti, ea te va ghida.
In al doilea rand, trebuie sa exersezi intr-o piscina sau bazin cu macar 50cm mai mare decat inaltimea ta, cu un prieten mai mare, si numai asa vei invata si nicidecum intr-o apa mica.
Eu am invatat tot in piscina, m-a aruncat un amic laughing si de acolo am ajuns la fund m-am impins si am reusit sa ajung la apa mai mica apoi nu mi-a mai fost frica.

Eu iubesc apa, as sta non-stop. E prea fain, mai ales acum la mare sau la piscina, merita sa te duci cat e cald si frumos, decat sa stai in casa sa freci menta. Bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu am incercat singur si am incercat, si au incercat si prietenii sa imi arate samd.

si nu am reusit. La primul curs invatasem deja sa plutesc, e foarte important sa iti arate cineva care stie sa explice

| toleagiulia a răspuns:

Ti-ar prinde bine niste cursuri!