| yonutz63991 a întrebat:

Cum as putea sa invat sa inot? Sfaturi nu stiu happy

Funda!

Răspuns Câştigător
| 00Didi00 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un curs de inot.Te ajuta cel mai bine dar daca nu vrei sau nu poti asta te voi indruma eu cat de cat.Trebuie sa incerci sa dai din maini si din picioare. Cele mai importante:picioarele.Ar fi potrivit sa te ajuti si de o mini-pluta sau ceva de care te poti tine. Sper ca te-am ajutat si daca vrei sa mai ma intrebi ceva imi poti da mesaj privat.
Fundabig grin?

2 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Te duci la apa pana la gat iti inpingi picioarele in sus sa ajungi intr-o pozitie cat mai dreapta la suprafata apei in primul rand invata sa dai din maini, nu da si din picioare pentru ca te va incurca. poti inota doar din maini picioarele te ajuta la viteza. Cel mai important este sa nu stai incordat pentru ca te duci la fund. Fi calm si nu da din maini ca ciobanu, dai din maini cat mai lent la inceput pana nveti sa tai apa cu palma, adica sa nu pleznesti apa cand introduci mana.

| laurentiuxp a răspuns:

Nul asculta pe zahy fara picioare nu poti inotamainile sunt pentru viteza
nai vazut oameni unii stau pe loc si nu dau din maini
isi misca picoarele