| Bogdanel03 a întrebat:

Sall tpu.am o intrebare, care diferenta intre parkour si freeruning?

4 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Diferenta dintre acestea este ca PARKOUR este o disciplină care te ajută să treci peste orice obstacol prin găsirea celui mai eficient și mai rapid mod de a ajunge din punctul A în punctul B folosind doar mijloacele propriului corp fata de FREE RUNING care este o versiune a parkour care de obicei pune un accent mai mare pe tehnicile acrobatice și auto-exprimare.

Sper ca te-am ajutat!

| FlofyGamingRomania a răspuns:

Parkour reprezinta ideea de a ajunge undeva in cel mai rapid si eficient mod posibil, folosindu-te doar de corpul tau iar Free-running-ul este definit de activitatea, sau arta de a se misca prin mediul inconjurator cum vrei, miscandu-te cum consideri mai bine, cu propriile miscari, urmandu-ti propria cale. Asta e diferanta. Daca vrei ma poti adauga la prieteni pe Clash Royale am 3264 trofee.

| Bozgi200 a răspuns (pentru FlofyGamingRomania):

Ce legatura are CR cu intrebarea?

| FlofyGamingRomania a răspuns:

Scuze am scris diferanta in loc de diferenta va rog ca nimeni sa nu imi stearga contul sau sa imi dea report!