| YunoGasaiEceaMaiTARE a întrebat:

am o intrebare, cum imi intaresc muschi? Nu sa ii maresc adica gen sa mi se vada venele doar sa ii intaresc sa fie mai tari cand ii ating.Ca uite sefu clasei, are muschi mai mici ca mine da mult mai tari ca ai mei si mereu ca invinge la skateberg.Si as vrea si eu sa am muschi mai tari sa nu pot sa ii apas sa fie ca piatra.Dau funda si vot la celelalta.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu raspund pentru funda.

deci :

1. alimentatie : mai multe proteine, mai putini carbohidrati si grasimi ( carbohidrati doar dupa antrenament, grasimi aproape deloc daca se poate )

2. cardio ( 15 min ) dupa fiecare antrenament de forta. Recomand alergat, dar poti face si alt tip de cardio ( bicicleta, inot, etc. )

Pe scurt, asta se numeste "definire" :

http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Arde grasimea care ii acopera, cand procentul de grasime scade sub 10 % or sa fie tari ca piatra.

| YunoGasaiEceaMaiTARE explică (pentru Cosmin86):

Iti dau funda daca zici cum fac asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Nu raspund pentru funda.

deci :

1. alimentatie : mai multe proteine, mai putini carbohidrati si grasimi ( carbohidrati doar dupa antrenament, grasimi aproape deloc daca se poate )

2. cardio ( 15 min ) dupa fiecare antrenament de forta. Recomand alergat, dar poti face si alt tip de cardio ( bicicleta, inot, etc. )

Pe scurt, asta se numeste "definire" :

http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

| WebEye a răspuns:

Pt a se vedea muschi mai bine ai nevoie de definire care se face cu creutati mici gen 5 kg la biceps si multe repetari 50-60 3-4 serii depinde de cat poti, ai putea sa combini ce ti-am zis mai sus cu jogging si vei obtine rezultatele doritewinking

| Capone5556 a răspuns:

Fa tractiuni, flotari, flotari cu bataie, flotari cu picoarele pe pat. si alearca.si mai putine grasimi, cartofi, paine.