| JollyJulieta a întrebat:

am si eu o intrebare.Cum pot face sa stau in maini sau sa merg in maini dar sa fie o modalitate usoara pentru ca ce am incercat cu peretele cu videoclipurile nu mi-a mers straight face cel mai bun raspuns primeste funda :X

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
1. Primul pas este sa ajungi sa stai in cap. Acest lucru se face in pamant sau pe zapada stand in pozitie ghemuita. Apoi pui capul in pamant si de acolo pui mainile in pamant si formezi un triunghi. Apoi retii minte pozitia cu capul si mainile.
2. te ridici, te apleci, dar cu corpul dezlipit de pamant, pui capul in pamant si mainile, apoi ridici cu un pic de volta picioarele.
Este important ca mainile si picioarele sa faca un triunghi echilateral( pentru echilibru).
In timp o sa ajungi sa stai in cap( cam una sau doua zile si apoi iti ridici un pic capul stand - incerci dar o sa pici si tot asa. Si dupa ce crezi ca ai inteles ideea te arunci direct cu mainile in pozitia de triunghi echilateral si capul il tii in aer ca si cum ar intra in pozitia respectiva, si gata poti sta in maini.
Poti sa te si invarti cand stai in caphappy succes

1 răspuns:
| JollyJulieta explică:

Da tot nu a mers sad