| Dany_Daniel_1998 a întrebat:

cine stie niste exercitii pentru biceps

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Un program bun de exercitii trebuie sa "loveasca" muschiul din cele 3 unghiuri necesare pentru a-ti dezvolta bicepsii : middle, streched si contracted.

Recomand :
- 4 serii flexii cu bara dreapta din picioare
- 3 serii flexii cu gantere din plan inclinat
- 3 serii flexii cu gantere, cotul pe genunchi sau la banca Scott.

Iti alegi greutati a.i. sa faci maxim 10 repetari ( cand poti mai multe, maresti greutatea ) si faci pauze 90-120 de secunde intre serii cronometrate ( asa obtii pompare maxima ). Apoi ii lasi minim 2 zile muschiului timp de refacere.