| RexCuParuCret a întrebat:

Niste exercitii la biceps care le faceti voi

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Flexii cu bara Z din picioare
flexii cu gantere prin rotatia incheieturii
flexii ciocan
partiale cu gantera la banca inclinata

Alege 2 din ele la antrenamentul de bicepsi de saptamana asta, saptamana viitoare alte 2, etc.

| RexCuParuCret explică (pentru Cosmin86):

Tu cate aparate si serii faci la biceps?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RexCuParuCret):

Eu lucrez bicepsul 1 data pe saptamana. Aleg 2 exercitii grele si fac 4 serii la fiecare.

Deci 8 serii pe saptamana.

Imi plac flexiile cu bara Z din picioare si flexii ciocan cu gantere. Dar mai fac si alte exercitii ( flexii cu gantera prin rotatia incheieturii, flexii inverse, tractiuni, etc. )

p.s. : oricum in ziua de spate bicepsul intra bine, deci practic e lucrat de 2 ori pe saptamana, deestul de mult.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ah, si sa nu uit. Tractiuni cu palmele spre tine ( la nivelul umerilor sau apropiate pana se ating )

| stefan1998_5137 a răspuns:

1. Flexii cu haltera
2. Flexii cu gantere
3. Flexii Hammer
4. Flexii cu gantera pe genunchi
5. Flexii la banca Scott

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan1998_5137):

Toate de izolare. exercitii de baza nu bagi?