| RedPetalsOfDreaming a întrebat:

Care sunt cele mai bune exercitii pentru biceps?

4 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Flexii alternative cu gantere,
Flexii cu bara,
Tractiuni,
Flexii ciocan,
Flexii concentrate pe un brat,
Flexii la banca scott, etc...
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| florynmondialul a răspuns:

Flexii cu bara dreapta
flexii cu gantere
tractiuni cu priza ingusta
uite aici cum sa le faci corect:http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html

| AlexBlue11 a răspuns:

Salut,cele mai bune exercitii pentru biceps is ele cu bara pentru ca sa nu existe diferente de forta in maini! iar restul poti sa le faci cu gentere sau altceva dar daca stii ca ai mai putina forta in un brat decat in altu atunci trebuie sa faci cu cel mai slab mai multe exercitii pana ajungi la egal!

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexBlue11):

" atunci trebuie sa faci cu cel mai slab mai multe exercitii pana ajungi la egal"

asta e cea mai mare prostie.

Trebuie sa le lucrezi IDENTIC pana se echilibreaza singure.