| costinvlad a întrebat:

Daca joc la Bile Pariuri Sportive pe loteria Italia Kino 20/90 la extragerea 15:40 pe cate 1 leu 500 de bilete cu cate o combinatie diferita si sa am cate 8 numere pe fiecare bilet sistem 8/8 si daca imi iese un singur bilet castig 300000 de RON am sanse sa imi iasa un bilet? Ma fac bogat? Merita sa incerc? Ms. Funda. happy happy happy

Răspuns Câştigător
| iAMVi a răspuns:

Nu merita, chiar daca vorbim de numere relativ putine, totusi combinatiile sunt foarte, foarte multe.
Aceasta combinatie a fost deja adusa in discutie demult si nu am auzit pe nimeni sa se imbogateasca.
Loteriile se desfiintau daca erau cativa ca tine care le dibuiau si castigau constant sume frumusele de bani.
Totusi incearcati norocul, desi sunt multe numere (8)
Vezi ce alegi, si eu jucam inainte si incercam sa fac o statistica cu ce numere sunt frecvente si tot ma scoteau la cate un numar cu 4-5 numere pe bilet, numarul 14 parca e cel mai frecvent extras si 6 daca nu ma insel.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E dupa noroc.

| JackR a răspuns:

Numarul de variante posibile pentru 8 numere din cele 90 este 77.515.521.435 si tu joci 500 dintre ele. Adica 0. 00000065%. Nici la 0.05% nu merita sa incerci!