| costinvlad a întrebat:

La Loto Italia KINO 20/90 daca bag 100 de bilete cu cate 6 numere la extragere 15:00 din ziua urmatoare a plasarii si toate combinatiile diferite pe cate un leu la aceeasi extragere am sanse mari sa ma fac bogat? Ms. happy Funda.

3 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu face asta. Sansele sa devi urmatorul presedintele SUA sunt mult mai mari decat sansele sa castigi la Loto. Sansele sa ai vreo ruda in curtea regala UK, sau sa fi lovit de 3 ori de fulger, sunt mai mari decat sansele de a gastiga la Loto. Nu glumesc. Esxista studii facute pe tema asta. Chiar si cu 100 de bilete, nu merge. Ai 100 de combinatii la dispozitie. Exista in total la o loterie cu 49 de bile, 13, 983, 816 de combinatii. Tu ai numa 100 din alea. Iti consumi banii degeaba. Imi pare rau ca am dat tarziu peste intrebarea ta, probabil ai cheltuit o gramada de bani pe Loto.

| costinvlad explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Eu nu joc la 6/49. Joc la Grecia 20/80 si Italia 20/90 si trebuie sa studiezi categoriile de numere(Cate numere sub 45.5 ies si cate nu, etc, paritate, imparitate, etc). Mai este si Georgia all Or nothing 1(12/24) si este usor daca pui 100 de bilete acolo. Iese un bilet pe 8 numere ai 1000 lei castig si 800 si cv profit. Eu nu joc la loterii gen 6/49, 5/50, etc. Joc la acelea ce iti da sanse mari din pct de vedere matematic.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru costinvlad):

Gandeste-te logic. Nu ar face toti asa daca ar fi asa usor? Nu sunt prosti nici astia. Crezi ca nu au profit si ei? Gandeste-te cate persoane joaca si nu le iese. Mai bine apuca-te de Forex. E o loterie mai dreapta.