| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
Pentru piept si umeri ce exercitii trebuie sa fac?
FUNDA

6 răspunsuri:
| 27110012 a răspuns:

Buna....pentru piept trebuie sa faci flotari...iar pentru umeri ridica greutati sper ca te-am ajutat

| mariaxmaria a răspuns:

Buna!
Pentru inceput ar trebui sa iti incalzesti toate grupele de muschii, iar dupa sa faci un set de15-25 de flotari pentru piept..ai grija cand le faci (flotarile)...ma refer sa faci pauze si sa nu te grabesti.iar pentru umeri poti face tractiuni. Funda, te rog!

| iuly2503 a răspuns:

Sall! daca mergi la sala uite aici exercitiile de care ai nevoie pentru dezvoltarea pieptului http://www.culturism.ro/diverse/exercitii-piept.html si a umerilor http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-deltoid.html...in caz ca nu mergi la sala poti opta pentru flotari(piept) si pentru umeri nu prea ai ce face fara macar 2 gantere.

| AnOnImUl321123 explică (pentru iuly2503):

Am 2 gantere de 8 kg fiecare big grin ce exercitii pot face?

| Anndreyy a răspuns:

Tractiuni, abdomene si flotari ( funda )

| iuly2503 a răspuns (pentru AnOnImUl321123):

Poti face fluturari cu gantere cum iti arata in site-ul pe care ti l-am dat pentru piept si pentru umeri poti face ridicari laterale cu ganterele. sper ca ti-am fost de ajutor :p