| Georgestaff08 a întrebat:

sunt incepator si as vrea sa stiu cam cate zile de sala ar trebui sa fac pe saptamana si va rog sa ma ajutati sa imi fac un program de sala (cu ce exercitii etc)

Răspuns Câştigător
| Robbu a răspuns:

Serios Andy? straight face Cat de mult ai fost la sala tu si cine te-a invatat sa faci pauza dupa doua zile.
Rectific :Cu pauza dupa fiecare doua zile, esti TERMINAT! Poate nu in acea zi, poate nu in urmatoarea, dar cu siguranta nu vei mai putea lucra asa cum trebuie.
Sfatul meu e altul, am aproape 2 ani de sala si sunt multumit de rezultate, atata timp cat am mers pe cale naturala nu am mancat/baut niciun fel de proteine sau restul chimicalelor.Mergi zi de zi 5 zile pe saptamana, maxim 2 ore pe zi.

Fa-ti un program al tau,de exemplu eu aveam :
Luni Spate+Triceps
Marti Piept+Biceps
Miercuri Picioare+Abdomen
Joi Aerobic(Este foarte bun,te ajuta la relaxare si la o circulatie mai buna a sangelui)
Vineri Brate (Biceps, Triceps, Antebrat)
Sambata (eventual poti face aerobica, sau poti face o plimbare cu bicicleta, alergi..etc.

O sa ai rezultate bune si vizibile dupa cateva luni(asta daca vrei sa fi natural)

Si inca ceva.La sala incearca cat mai multe combinatii cu ganterele, bara pentru piept, bara Z etc..sunt mult mai bune exercitiile de acest gen decat aparatele!
Bafta!

3 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Ar trebui să mergi la sala 2 zile, apoi să faci una pauză.Am aici un site care te-ar putea ajuta https://www.youtube.com/user/passion4profession

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robbu):

Proteine = natural.

Tu ai fost "fara proteine", deci ai stat NEMANCAT, nu?

Dupa 2 ani de sala poti spune asemenea prostii? Mai bine zi ca ai 2 zile de sala, nu ani...

Dupa 1 sau 2 ani de sala NU AI VOIE sa spui asemenea ABERATII.

Răspuns utilizator avertizat