| axxl a întrebat:

Imi ziceti si mie va rog frumos un program pentru sala de forta ce folositi si voi?! ( is incepator inca asta ii a 3 a saptamana de cand merg la sala ) am si eu un program dar as vrea sa stiu ce programe aveti si voi! mersi happy

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Luni : biceps, pectorali
umeri anteriori
abdomen, coapse
Marti _____
Miercuri : Triceps, spate
lombari, gambe
umeri laterali
Daca vrei sa faci forta atunci te antrenezi cu greutati grele 8 serii a 8 repetari pe grupa musculara, daca nu poti face 12 repetari cu greutate normala.
Cand zic greutate mare 8 repetari ma refer sa te antrenezi cu o greutate cu care poti sa faci 8 rep corecte cu greutatea respectiva.
Pauza 1 pana la 2 min intre serii dar nu obligatoriu

| axxl explică (pentru hummer24):

Dar tu atatea grupe de muschi faci intr.o zi?

| hummer24 a răspuns (pentru axxl):

Da 6 grupe, 2 dimineata 2 pranz 2 seara, jumate de ora fiecare, cate odata 45 minute fiecare, dar ma antrenez de cativa ani. Tu nu e nevoie sa faci atatea, pectorali, spate, biceps, triceps, umeri, coapse, grupele astea sunt de ajuns pentru tine deocamdata, si poti sa antrenezi 3 grupe pe zi cu cate o zi pauza intre ele sau pauza odata la 2 zile consecutive, depinde cum te simti tu