| Eugeniusu a întrebat:

M-am apucat de 3 saptamani de Workout si as vrea un program cu niste exercitii care ar trebui sa le execute un incepator la acest sport (doar exercitii dacute la bara). Poate sa fie un program pe care il urmati voi daca practicati acest sport sau un program gasit pe internet, dar nu unul inventat. Eu am facut 1 an de sala inainte sa ma apuc de sportul asta, dar nu stiu sa fac acele scheme... deocamdata as vrea un program mai lejer, sunt incepator. Adica pot sa fac la acea bara 20 de tractiuni la biceps, 12 tractiuni la piept, 10 tractiuni la spate... 70 flotari fara oprire. Vreau sa imi dati un program pe care as putea sa-l urmez, multumesc. Dau funda si vot!

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Te-ar putea ajuta?
https://www.youtube.com/channel/UCmXGmgUgjEHwGq6NR9SSi6g
Sper că da.
O zi plăcută!

| Pacquiao a răspuns:

Si eu m-am apucat recent. happy
Pai poti sa faci flotari din ce in ce mai grele, cu bataie, flotari spider-man, si dupa poti sa incerci sa faci diferite chestii de exemplu sa stai in maini pe bara...mi se pare greu deoacamdata.dar cu timpul voi reusi happy
Asa iti dezvolti musculatura adevaratawinking
Poti face flotari in diferite unghiuri..sau incearca exercitii care sa fie grele ca asa iti dezvolti forta si masa musculara fainawinking Bafta! big grin
Mai vorbim daca e.
O zi buna! happy

| Dragoslav a răspuns:

Daca engleza nu este tocmai o problema pentru tine, cauta pe youtube tot ce inseamna victor martinez workout. omul arata si explica exercitiile de baza, in sala, si sunt cele mai bune exercitii posibile pentru cineva care doreste rezultate. spor!

| Dragoslav a răspuns:

Daca iti permiti sa mergi in fiecare zi, cel mai bun program este sa lucrezi o grupa/zi. daca mergi de 3 ori pe sapt, grupezi in functie de nevoile si de rezistenta ta, de exemplu:spate-triceps, piept-biceps, abdo-umeri sau spate-umeri, triceps-biceps, piept-abdo, plus zi picioare