| Sociopatul a întrebat:

Salu TPU, cum pot scapa rapid de intindere? Si mai pot alerga chiar daca am intindere?

Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Daca chiar e vorba de intindere musculara, poti da cu creme antiinflamatoare de 3, 4 ori pe zi (ex: diclofenac, fastum gel, etc).
Si da, poti alerga.Dar fa o incalzire buna prealabila, poti sa masezi si usor zona. Nu suprasolicita totusi. Oricum ar fi, repausul e cea mai buna solutie. Odihna si hidratarea ajutahappy

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu poti alerga pana la vindecarea completa, pentru ca se poate rupe tendonul sau muschiul, depinde ce a fost afectat.
Pune gheata si repaus total pentru cateva zile macar.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ia vitamina C, magneziu si fa dus cu apa fierbinte. Asta relaxeaza muschii. Incearca sa bei cat mai multa apa. E nevoie sa te hidratezi, pentru ca tesuturile vatamate sa isi revina in timp util. Da, chiar e indicat sa faci miscare, insa nu exagera. Ia-o mai usor pana iti revi!

| Sociopatul explică (pentru justanotheruser99):

Mersi, sunt fericit ca inca pot face miscare

| Sociopatul explică (pentru justanotheruser99):

Beau foarte multa apa pe zi, si cred ca am suficiente vitamine. Chestia cu dusul fierbinte e prima data cand aud de ea. Mersi frumos! big grin

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Sociopatul):

N-ai pentru ce. happy

| Simonasimona1992 a răspuns:

Intindere musculara banuiesc, nu? La nivelul carui muschi? E intindere sigur, sau febra musculara?

| Sociopatul explică (pentru Simonasimona1992):

Este chiar sub gamba, dar nu ma omoara durerea ci ma jeneaza

| Meow230 a răspuns:

Gheata si masaj. Ia ceva dulce. Poti alerga, dar nu la fel de intens precum ai facut-o pana acum. Funda?